🐝 Güzel Çalışmalar

Phpbb bilgi alışverişi

Moderatör: kaptangula

l3oomerangg
Yeni Üye

Re: 🐝 Güzel Çalışmalar

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Teşekkürler Atilla bey,

Bu aralar forumu kurduğum ücretsiz hostingde bir takım sorunlar yaşıyorum. Ya bu projeden vazgeçicem ya da başka birşeyler düşünücem. O yüzden pek bakamadım sağa sola. Verdiğiniz linkteki içerik gizleyiciyi de test ederim. Aslında içerik gizleme olayını basit bir BBCode la halledebilirim diye düşünüyordum ama kullanıcı, ziyaretçi mi üye mi onu BBCode da tanıtmak biraz sıkıntılı :) Onu başarabilsem sanki başka birşeye gerek kalmayacak o konuda :)

Tekrar teşekkürler ilginiz için, kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

rica ederim,
konu misafir yada bir grup üyelerinden mesaj gizlemek olunca, sadece bbcode ile mümkün görünmüyor.
advanced bbcodes eklentisi bunu yapıyor olabilir. misafirlerden veya belirli bir gruptan içerik gizleme ile ilgili aynı eklenti üzerinden BURADA bir paylaşım ve tartışma var.

l3oomerangg
Yeni Üye

Bu aralar forum sorunlarıyla çok uğraştım, hiçbirşeye bakamadım. Ama sanırım yeni bir hosta geçiş yapıcam kısa süre içerisinde.

Atilla bey vaktiniz varsa birşey soracağım.

BBCode ile iframe kullanmaya çalışıyorum.

BBCode yapısını aşağıdaki şekilde uyarlamaya çalışıyorum, fakat URL verdiğim zaman iframe açılıyor ama kendi sitem üzerinden arıyor url'yi ve iframe içerisinde kendi sitemin sayfa bulunamadı hatası geliyor. Diğer TEXT INTTEXT SIMPLETEXT tagları ile de denedim ama işe yaramadı. Bu site için oldukça gerekli bir olay şu an için. Sizce bunun bir çözümü var mı ?

Kod: Tümünü seç

<iframe src="{URL}" width="675" height="675" border="0"></iframe>
https://worldoftanks.eu/tr/news/general ... ouncement/

Örnek olarak bu sitedeki gibi haberleri iframe içerisinde göstermem gerekiyor.

l3oomerangg
Yeni Üye

Burada güzel bir olayda varmış, linki verince link içeriğinin bir kısmını atıyor. Bunu paylaşabilir misiniz rica etsem ?

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

{URL} içinde ifarme adresinin tamamını kabul etmiyor muhtemelen. açıklamalarda belirtildiği gibi en azından url'nin http:// kısmı yazılmalı bilgisi var.
örneğin:
bbcode html kodu:

Kod: Tümünü seç

<iframe src="https://{URL}" width="675" height="675" border="0"></iframe>
şeklinde olmalı ve mesaj yazarken [iframe][/iframe] tagları arasına iframe adresini yazarken https:// kısmı yazılmadan geri kalan kısmı yazılacak. burada https kısmı http de olabilir. (iframe adresine bağlı olarak)

benim kullandığım "bir adresi yazınca kısmi içerik ile görünmesi" ile ilgili kısma gelince, özellikle böyle bir şey aramadım, yanılmıyorsam bu özellik media embed plugin eklentisinden geliyor

DÜZELTME:
yanılmışım, Magic OGP Parser eklentisinin özelliği bu.

l3oomerangg
Yeni Üye

Eyvallah olayı halletim, gözden kaçan bir mevzu varmış fakat bu seferde karşı site iframe ile bilgileri yansıtmama izin vermiyor :) Bu olayı halledebilseydim benim açımdan süper olacaktı. Sürekli haberleri siteden alıp foruma adapte etmek çok vakit alıyor zira.

l3oomerangg
Yeni Üye

Bu arada aklıma gelmişken yazayım. Siteye girişte direkt olarak Nostaljim.org olarak girince "İstenilen Sayfa Bulunamadı" hatası geliyor haberin olsun. Belki farkında değilsindir diye yazayım dedim.

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

uyarı için teşekkürler,

l3oomerangg
Yeni Üye

Merhabalar Atilla bey,

Yeni domain aldım, yeni hosta geçtim kafam biraz daha rahat artık. Wotturk.Club olarak.

Yapmak istediğim benim site için önemli bir proje var. Ama nereden başlamalıyım ve nasıl devam etmeliyim açıkçası bilmiyorum. Ki bayağı bir teferruatlı ve zahmetli bir eklenti olacağı kanısındayım. Benim çok az web bilgim ile bu iş biraz zor :) Ben biraz detay paylaşayım belki beraber geliştirmeyi kabul edersiniz :)

Forum ana sayfasından ulaşılabilecek bir "etkinlikler" sayfası olacak. Bu sayfada bizim ana temamızı oluşturan oyunun aktif olan, gelecek ve geçmiş etkinliklerinin bir listesi olacak. Fakat şöyle ki etkinliğin başlangıç tarihleri önceden bildiriliyor ve bitiş tarihleri de belli oluyor. Yeni bir etkinlik geleceği zaman YKP üzerinden bu eklentinin başlangıç ve bitiş tarihlerini gireceğim. Etkinliğin hazırladığım bannerını gireceğim ve etkinlik hakkında bazı kısa notlar ekleyeceğim. Her etkinlik için minimum 300 piksel yüksekliğinde bloklar olacak. Fakat bu bloklarda birkaç tane düğme olacak. Mesela etkinlik detaylarına tıklandığı zaman kutu aşağı doğru genişleyerek detaylar verilecek veya ödüller butonu olacak vs...

Tabii bu bloğun küçük halinde sol tarafta başlangıç tarihine bir geri sayım sayacı, ortada banner ve diğer düğmeler, sağ tarafta ise bitiş tarihine geri sayım sayacı olacak. Etkinlik başlamış ve devam eden bir etkinlikse sol tarafta geri sayım sayacı yerine, etkinliğin toplam süresine bir "progress bar" olacak.

Her kullanıcı ilgisini çekmeyen veya katılmak istemediği etkinlikleri kapatabilecek veya önemli olarak işaretleyebilecek. Belki e-posta gönderimi bile düşünülebilir, hatırlatıcı olarak.

Bunların yanında bir de bu etkinlikler forum ana sayfasında üst ara kısımda sadece bir etkinlik gözükecek şekilde, fakat her aktif etkinlik 5 saniyede bir değişecek şekilde gözükmesi gerekiyor.

Kısacası teferruatlı bir olay. Belki sayfa tasarımını HTML kodlarıyla uğraşarak yapabilirim oradan buradan araştırarak. Fakat sql kayıtları, forum kullanıcıları ile bağlantı ve onlara özel bazı ayarları yapmak, YKP kontrollü hale getirmek, vs... gibi olaylar beni baştan aşar :)

Ben gene çok uçtum galiba :)

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

yeni domain ve wotturk.club hayırlı olsun.
düşündüğün eklentinin zorluk derecesi yüksek ve ileri düzey phpbb kod bilgisi ve zaman ister. eklenti içinde eklenti var gibi :)
bu eklentinin belirli bir kısmında yardımcı olabilirim belki. ama istediğin tüm özelliklerin olması benim üstesinden gelebileceğim bir iş değil.
l3oomerangg yazdı:
14 Şub 2020, 14:39
aktif olan, gelecek ve geçmiş etkinliklerinin bir listesi olacak. Fakat şöyle ki etkinliğin başlangıç tarihleri önceden bildiriliyor ve bitiş tarihleri de belli oluyor.
kısmı ile ilgili bir şeyler yapabiliriz belki. sonraki aşamada bildirim(mail), sonraki aşamada geri sayım ve progres bar, sonraki aşamada her aktif etkinliğin 5 saniyede değişmesi v.b. özellikler aşama aşama düşünülebilir.

l3oomerangg
Yeni Üye

Zaten bu kısa vadede düşündüğüm bir proje değil ki öyle düşünsem bile kısa vadede halledemeyiz :) Bir yerlerden başlayıp kademe kademe gitmek niyetindeyim. Benim amacım zaten bir yandan öğrenip, bir yandan yapmak. Sonuç itibariyle bir işe giriştiğiniz zaman neyi nasıl çözeceğinizin peşinden koşuyorsunuz :) Bazen takılıp yeter vazgeçtim noktasına geliyorsunuz :) Ama bunu gerçekten bir proje olarak düşünürseniz, müsait zamanlarınızda aktif iletişim halinde olmamız gerekir, yani mesajdan mesaja zor olur bu iş. Bu yüzden beraber yapalım, bende meraklıyım böyle şeylere diyorsanız bir ara Discord veya tel üzerinden konuşalım.

Başlamak bitirmenin yarısıdır, değerlendiririz ona göre de bu projeye başlayıp başlayamacağımıza karar veririz :)

Sizin bilginiz oldukça iyi, bir şekilde çözeriz diyorum. Ama tabii bu işlere vaktinizde olmayabilir, başının çaresine bakta diyebilirsiniz doğal olarak :)

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

bir ara görüşürüz, önce uygun bir zamanda ben biraz düşüneyim. :wink:

l3oomerangg
Yeni Üye

O kadar aradım bulamadım, başka şeyleri kurcalarken BBCode ile ziyaretçiden içerik gizleme olayını buldum :) Ama gene de ekstra bir eklenti kurmak gerekiyor.

BBCode ile istememin sebebi nereyi gizleyeceğimi genel kalıplara göre değil (mesela linkleri gizleme vs.. gibi) mesajın istediğim kısmını, istediğim zaman ziyaretçiden gizlemekti ki, burada bir diğer anektodda normal bir üyenin oradaki gizleme olayını hiç farketmeyecek olması. Bunun yanında gizli içerik açılır kapanır şekilde değilde, blurlanmış olarak gözükecek ziyaretçilere ve üzerinde de lütfen giriş yapın uyarısı olacak :)

Bayağı bir üzerinde çalışacağım gene ama en azından şu an mantıken yapılabilir duruma geldi olay :)

Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

bugün biraz uğraştım, bu saate kadar uykusuz kaldım ama birşeyler yaptım. benim daha önceki bir eklentimden yararlandım.
- etkinlikler önceden ykp den girilebilir,
- etkinliklerin tarih aralığı belirlenebilir.
- tarihi gelen gelecek etkinlik otomatikman güncel etkinliğe düşer,
-tarihi geçen etkinlik ise, otomatikman geçmiş etkinliklere düşer.

ana sayfadaki ve ykp deki görüntü aşağıdaki gibi oldu, eklentiyi bir noktaya getirdim, bu senin için iyi bir başlangıç olabilir, bu haliyle göndereyim istersen
Dosya ekleri
ykpsayfasi.PNG
ykpsayfasi.PNG (129.96 KiB) 259 kere görüntülendi
anasayfada.PNG
anasayfada.PNG (169.65 KiB) 259 kere görüntülendi

l3oomerangg
Yeni Üye

Ağbi eline sağlık. Uğraşmışsın bu kadar güzel birşeylerde çıkmış açıkçası. Genel anlamda başka arkadaşların işine yarayabilir ama bu haliyle benim bir işime yaramaz. Aslında benim istediğim ortak birşeyler yapmak. Yani ben bu eklentinin tüm adımlarını yapabilir hale gelmem lazım. Ayrıca bu eklenti nasıl extDB de yayınlanabilecek bir eklenti haline getirilebilir, bunları da öğrenmem lazım. Bu eklentiyi orada yayınlamayı düşündüğümden değil, ama genel olarak bu yapıları öğrenmem gerek.

Bu hazırladığın üzerinden gidilebilir ama bu şekilde olunca benim bir katı sağlamam mümkün olmuyor. Sadece ben şurası şöyle olsun, burası böyle olsun demek zorunda kalırım. Yani eklenti yaptırtmış olurum o kadar.

Gerçi Çarşamba günü işe başlıyorum, ne kadar vakit bulacağım bunlara bilmiyorum. Ama gerçekten ortak bir proje üzerinde çalışacak olursak, akşamları hiç değilse en az bir saatime buna ayırırım veya haftasonlarını...

Disable

“PhpBB Tartışma/Araştırma” sayfasına dön