fıkralar

Mizaha dair...
meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Re: fıkralar

Mesaj gönderen meriçnuray » 08 Mar 2010, 10:19

ahh temel ahhh ...sabah sabah güldürdün beni selmacım,tşkler

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 08 Mar 2010, 10:20

İyi Haber/Kötü Haber

Doktor telefonda yakaladigi hastasina:
- Tahliller belli oldu, demis, sana bir kotu, bir daha kotu haberim var.
- Nedir kotu haber?
- Maalesef 1 gunluk omrunuz kaldi.
- Peki daha kotu haber nedir?
- Size 24 saattir ulasmaya calisiyorum, anca buldum...

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 25 Mar 2010, 14:27

Bir Dediğini…

Komşularıyla çay sohbeti yapan kadına komşuları ''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var. Kocanın bir dediğini iki etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bizede anlat'' derler.
''Kısaca anlatayım'' der kadın ve anlatmaya başlar:
''Düğünümüz bittikten sonra kocam kendi atında, bende kendi atıma bindik evimize doğru gidiyoruz. Benim bindiğim atın ayağı takıldı ve sendeledi. Kocam arkasına döndü ve benim atıma 'bir' dedi. Biraz daha ilerledik ve benim atımın ayağı tekrar takılıp tökezlediği zaman eşim tekrar arkasına dönüp atıma 'iki' dedi. Az sonra atım takrar aynı şekilde tökezleyince eşim arkasını döndü, 'üç' dedi ve belinden tabancasını çıkartıp atımı anlından vurdu. At oracıkta kanlar içinde yere yığılıp öldü. Ben şok olmuştum ve ata çok üzüldüm. Eşime bir hışımla çıkıştım, ''Yazık değil mi atı neden vurdun!!?'' diye sordum. Eşim arkasını döndü ve bana 'biiir' dedi.

Ve o günden sonra kocamın bir dediğini iki etmedim"

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 04 Nis 2010, 11:15

güzelmiş selmacım.
En son meriçnuray tarafından 04 Nis 2010, 11:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 04 Nis 2010, 11:15

3 Dileğin Var

Kadının birinin bir gün golf oynarken topu ormana kaçmış. Topunu aramaya koyulmuş ve bu sırada tuzağa yakalanmış bir kurbağa görmüş. Kurbağa ona, "Beni bu tuzaktan kurtarırsan, senin 3 dileğini yerine getireceğim" demiş. Kadın onu kurtarmış, kurbağa da "Teşekkür ederim, ama sana dileklerinle ilgili bir koşulu söylemeyi unuttum. Ne dilersen dile, kocan 10 kat iyisine veya fazlasına sahip olacak!" demiş. Kadın "Tamam" diyerek kurbağaya dileklerini söylemeye başlamış.

İlk dilek olarak Dünya'daki en güzel kadını olmak istemiş. Kurbağa onu uyarmış. "Bu dilek, senin kocanı da Dünya'nın en yakışıklı adamı yapacak ve kadınlar onun başına üşüşecek" demiş. Kadın ise; "Bu önemli değil, çünkü ben nasıl olsa Dünya'nın en güzel kadını olacağım ve sonuçta da onun gözü benden başkasını görmeyecek" demiş. Böylece Dünya'daki en güzel kadın olmuş.

İkinci dilek olarak, Dünya'daki en zengin kadın olmak istemiş. Kurbağa kadını yine uyarmış: "Bu kocanı da Dünya'daki en zengin adam yapacak, senden de 10 kat zengin olacak" demiş. Kadın; "Bu da önemli değil, çünkü benim olan onun, onun olan da benimdir" demiş ve böylece Dünya'daki zengin kadın oluvermiş.

Kurbağa, üçüncü dileğini sorduğunda ise kadın; "Hafif bir kalp krizi geçirmek istiyorum" demiş...

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 09 Nis 2010, 21:33

Rahat Ol

Yaşlı adam ameliyat olacakmış. Ameliyatı cerrah olan oğlunun yapması için ısrar etmiş. Çok daha uzman olan doktorlar olduğu halde, bu ısrarının nedenini soranlara ise "Onun bu ameliyatı çok iyi yapmasını sağlayacak formülü biliyorum" diyormuş. Ameliyat günü gelmiş ve ameliyathaneye giderken oğlunu yanına çağırmış ve söyle demiş:
- Oğlum, zor olduğunu biliyorum. Bana bir şey olursa annen içinde sakın üzülme. Zaten gelmeden annenle de konuştuk. Eğer bana bir şey olursa, eşyalarını alıp sizin yanınıza yerleşmesine karar verdik. Seninle ve geliniyle daha mutlu olur. O nedenle rahat ol...

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 04 May 2010, 22:15

Hoca ya yaşını sorarlar, "Kırk" diye yanıtlar, "Tam kırk!"
On sene sonra aynı soruyu yine "Kırk" diye yanıtlayınca:
"E hocam, on yıl önce de kırk yaşında olduğunu söylemiştin" demişler. Hoca hiç bozmadan:
"Evladım, ne bileyim on sene öncesini!" diye yanıtlar.

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 04 Tem 2010, 10:18

müdürüne takmış biri yazmış galiba bu fıkrayı

meriçnuray
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen meriçnuray » 04 Tem 2010, 14:00

Böyle müdüre böyle cevap:))))

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 13 Ağu 2010, 15:36

ya daha fazla memnun olsaydı

efdelya
Bizden Biri
İletişim:

Mesaj gönderen efdelya » 14 Ağu 2010, 13:21

Ünlü diş hekimi Sam ve esi 50. evlilik yıl dönümlerini kutluyorlardı. Sam birden eşine bir soru sord...u :

-"Sevgilim, bu elli yıl içinde beni hiç aldattın mı?"
-"O da nerden çıktı?" diye sinirlendi eşi, "cevabı öğrenmek istemezsin herhalde" dedi.
-" İsterim" dedi Sam. "Lütfen anlat."
-"Madem öğrenmek istiyorsun, evet, seni üç kez aldattım" diye cevap verdi eşi.
-" Kimlerdi bunlar? " diye sordu Sam.
-"İlki" diye anlatmaya basladı esi " hani sen 30 yaşındaydın ve kendi kliniğini kurmak istiyordun da hiç bir banka sana kredi açmıyordu. Sonra bir banka müdürü eve geldi; hiçbir şey sormadan tüm kağıtları imzaladı ve sen en modern aletlerle kliniğini açabildin..."
-" Canım benim. Benim için kendini feda ettin demek. Benim sevgili kariciğim" dedi Sam. "Peki ikincisi?"
-" Hani 50 yasinda kalp krizi geçirmistin ya, kritik bir by-pass ameliyati olman gerekiyordu, hiçbir doktor o cesareti gösteremiyordu. Her an ölebilirdin. Dr. Halery onca yoldan kalkti geldi, ameliyatini yapti. Sen hayata döndün" dedi esi.
-"Ah benim sevgili karim. Hayatimi kurtarmak için kendini bir kez daha feda ettin, öyle mi? Peki üçüncü aldatisin?"
-"Hatirliyor musun, yillar önce dis hekimleri odasi baskani olmak istemistin de 248 oy eksikti...'

efdelya
Bizden Biri
İletişim:

Mesaj gönderen efdelya » 14 Ağu 2010, 13:37

hehehehehe bencedeeeeeeeeee:)))

papatya19
Yeni Üye

Mesaj gönderen papatya19 » 15 Ağu 2010, 03:49

Mehmet ile Handan öğrenci olup, aynı evi paylaşmaktadırlar.Bir gün Handan ve Mehmet, Mehmet'in annes......ini yemeğe davet ederler.Mehmet'in annesi akşam yemeği süresince Handan'ı uzun uzun süzer ve aslında Handan'ın çok alımlı ve güzel bir kız olduğunu, acaba aralarında ev arkadaşlığından daha ileri bir boyutta bir ilişkinin mevcut olup,olmadığını merak eder.Aklını okumuşcasına Mehmet annesine der ki:
Ne düşündüğünü biliyorum ama emin ol ki sadece ev arkadaşıyız, ötesi yok.
Akşam yemeğinden sonra Mehmetin annesi evine döner.
Aradan bir iki gün sonra Handan der ki:
Mehmet, annen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesini bulamıyorum.Mehmet yanıtlar:
Annemin almıs olabileceğini tahmin etmiyorum ama ben yine de kendisine bir mektup yazayım.Oturur ve yazar:
Anneciğim, gümüş çorba kasesini sen aldın demiyorum, ama almadın da demiyorum. Fakat konu şu ki: Sen bize yemeğe geldiğinden beri gümüş çorba kasesi kayıp.Sevgiler oğlun Mehmet.
Bir hafta sonra Mehmet'in annesinden mektup gelir:
Sevgili oğlum:
Handanla yatıyorsun demiyorum, ama yatmıyorsun da demiyorum. Fakat konu şu ki: Handan kendi
yatağında yatıyor olsaydı,gümüş çorba kasesini çoktan bulmuş olurdu.Sevgilerle annen...
bir aynaya bakarken gördüğüne bide dua ederken göremediğine inan...

papatya19
Yeni Üye

Mesaj gönderen papatya19 » 27 Ağu 2010, 01:14

hehe zavallı kadın bi duysa
bir aynaya bakarken gördüğüne bide dua ederken göremediğine inan...

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 27 Ağu 2010, 01:26

bravo adama yine kendinden önce karısını düşünüyormuş

Disable