Neden Neden Neden ?

Mizaha dair...
rüyaa
Yeni Üye

Neden Neden Neden ?

Mesaj gönderen rüyaa » 18 Eki 2006, 20:03

Neden ?

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Şirine
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine » 20 Ara 2006, 23:00

1-çünkü yerimiz daraldığından ve kıskandığımız için
2-hayır onun için değilde acaba harita mühendisleri türkiyeyi yerinde ve doğru çizebilmişler endişesi olduğu için,
3-bak bu güzel bi soru nedeni ise birinin birini istemeden sağa sola sallamasındandır,
4-çünkü hocalar çağ atladığı için kendilerine öğretmenim demelerini istemezler,
5- o zaman o soruları hazırlayanların basit oldukları kanısına varılacağından illaki yanlış yaparsanız bak sizi böyle cezalandırırız imajı yaratırlar,
6-ilk insan yağmur yere düşünce toprağın içinde nasıl kayboluyor merakı nedeniyle yere bakmış, bizede aileden kalan irsi kalıtımdır,
7-sizin o kepenkin önüne geldiğinizde on dakikanız başlamış olduğundandır,
8- bir türk dünyaya bedeldir, bir kişide seyretse 70 milyon kadar kalabalık gözüktüğündendir,
9-Biz hatun kişiler hemen hemen her türlü hayvanlardan korktuğumuz için onun küçüğünü görünce ben bundanmı korkmuşum diye düşündüğümüzden,
10- her insanın ismi vardır ama gölgesinin yoktur, bayramında arifesi vardır, cumartesi ile pazarında ertesi olması gerektiğinden heralde,
11-amerikalılar bile 1,2,3 diye saymazlarda 9,8,7 diye sayarlar onun için ücret verecek olan kişinin zaten binmiş olması gibi normal bir olay olmadığından,
12- yes tabiiki kabul edip etmemek isteğe bağlıdır, korsanlığı unutmayalım, (lazın biri bilgisayarı açıyormuş tekra kapanıyormuş, arkadaşına ya ben bilgisayarı açamıyorum demiş oda neden diye sormuş valla her açıldığında yes diyorum demiş tabiiki ingilizce ekranda bilgisayarı kapatayımmı diye sorduğundan bizimkiside hep yes tabiiki dediği için bilgisayarını bir türlü açamıyormuş) işte onun gibi kabil edip etmemek kişiye bırakılıyor zaten bende buna çok gıcık olurum.
13-evet çoğunlukla borular ti sesi çıkarırlar bununda bir nedeni yoktur sadece ti dir,
14-hayır doktor biliyorda biz bilmediğimiz için öyle diyorlar vatandaşı uyaralım taktiği,
15, ajax hollandaca ajax, başka bir ülkenin olduğu için, amerikan ingilizcesinde başlatmak RUN, İngiliz ingilizcesinde ise start gibide ondandır,
16- çünkü doktorlar devamlı steril oldukları için arabalarıda steril dirde ondan,
yaww neden neden diye sorarlarda bizde açıklamak zorunda kalırız, şu nedeni lügattan çıkarsak rahatlarmıyız acaba,

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 20 Ara 2006, 23:06

4-çünkü hocalar çağ atladığı için kendilerine öğretmenim demelerini istemezler,
ben bir hocayım

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 20 Ara 2006, 23:12

Hoca camide hoca camide
Üzülme!'' der Mevlana... Ve devam eder; "Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner"..

Şirine
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine » 20 Ara 2006, 23:20

ewet hocam bende size ilk Ati öqretmenim diodum
şimdi Ati Hocam diorum...
yaaaaa..........

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 20 Ara 2006, 23:27

nihan sen çözmüşsün olayı
ülkü çözememiş

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 20 Ara 2006, 23:31

Anlatın o zaman bu cahile
Üzülme!'' der Mevlana... Ve devam eder; "Kaybettiğin her şey başka bir surette geri döner"..

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 20 Ara 2006, 23:33

anlatalım hemen: hoca camide değilmiş

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 20 Ara 2006, 23:35

He anladım bak şimdi ama nerdeymiş

ismetk
Yeni Üye

Mesaj gönderen ismetk » 20 Ara 2006, 23:44

Yolda arabasının tekerleği patlamış, lastik değiştiriyor, gelir hemen.
"Ne mutlu Türk'üm diyene."
Mustafa Kemal Atatürk.

ülkü
Bizden Biri

Mesaj gönderen ülkü » 21 Ara 2006, 00:32

Çok iyiydi ismet abi

Şirine
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine » 21 Ara 2006, 10:20

benderya
Yeni Üye

Mesaj gönderen benderya » 02 Oca 2007, 22:23

çok güzel

nihan da hiç üşenmemiş cevap yazmış
------------------------------------------------------
"farkında mısın,ömür de bitiyor?"

Şirine
Bizden Biri

Mesaj gönderen Şirine » 03 Oca 2007, 00:54

nie üşeniimm sen her konuya cewap yazıon ya...

benderya
Yeni Üye

Mesaj gönderen benderya » 09 Oca 2007, 10:07

nihancığım yanlış mı anladın beni?

hoşuma gittiği için dedim bak sonunda da nasıl sırıtmışım? beğenimi bu şekilde dile getirmek istemiştim kusura bakma kızmışsın

her konuya cevap yazmıyorum ama yazdıklarıma da mı yazmayım???
------------------------------------------------------
"farkında mısın,ömür de bitiyor?"

Disable