HTML kodları içerisindeki linklere SID ekleme ?

Phpbb bilgi alışverişi

Moderatör: kaptangula

l3oomerangg
Yeni Üye

HTML kodları içerisindeki linklere SID ekleme ?

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Merhaba Atilla ağbi, ufak bir sorunum var müsait bir ara cevaplayabilirsen sevinirim.

Özel hazırladığım aşağıdaki gibi HTML kodlarım var. Yapmak istediğim sistemde kodlar çok güzel çalışıyor. Fakat linklere tıklanınca oturum açık olduğu halde kullanıcıdan tekrar giriş yapmasını istiyor. Yani oturum ID sini otomatik eklemiyor. Bu SID i bu kodların içerisine basitçe nasıl ekleyebilirim ? Bilgin varsa ve paylaşırsan çok sevinirim.

Kod: Tümünü seç

<div class="slidermain">

<div class="lefttext">ÖNE ÇIKANLAR</div>

<div class="sliderbox">

<div class="item-1"><a href="./viewtopic.php?f=2&t=1053"	target="_blank">			Yeni WG Kandırmacası : Tahvil Kazançlarına Büyük NERF	</a></div>
		<div class="item-2"><a href="./viewtopic.php?f=3&p=2358" target="_blank">			Yeni Tahvil Dükkanına Eklenecek Tanklar Belli Oldu !	</a></div>
		<div class="item-3"><a href="./viewtopic.php?f=5&t=833" target="_blank">			Keşif Kipi İçin Hangi Ödül Tankı ?						</a></div>
		<div class="item-4"><a href="./viewtopic.php?f=3&t=521" target="_blank">			Savaş Kartı • Gelişmiş Kart Satın Almaya Değer mi ?		</a></div>
		<div class="item-5"><a href="./viewforum.php?f=42" target="_blank">					Metal Savaşları • Türk Klan ve Oyuncu Sıralamaları		</a></div>
		<div class="item-6"><a href="./viewtopic.php?f=2&p=1184" target="_blank">			2020 Yılında Oyundaki Değişiklikler: Geleceğe Bakarken	</a></div>
		<div class="item-7"><a href="./viewtopic.php?f=3&t=976" target="_blank">			Temmuz 2020 Etkinlik Takvimi							</a></div>
		<div class="item-8"><a href="./viewtopic.php?f=3&t=863" target="_blank">			World of Tanks 2.0 ve SandBox Testleri					</a></div>
		<div class="item-9"><a href="./viewtopic.php?f=26&t=262" target="_blank">			Tüm Ağacın Tepesi Etkinlikleri							</a></div>
		<div class="item-X"><a href="./viewtopic.php?f=5&t=833" target="_blank">			Keşif Kipi İçin Hangi Ödül Tankı ?						</a></div>

</div>

<div class="righttext">ÖNE ÇIKANLAR</div>

</div>
Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Re: HTML kodları içerisindeki linklere SID ekleme ?

Mesaj gönderen Ati10 »

bu html kodlarını onecikanlar.html gibi bir dosya içinde kullanıyorsan, bu dosyanın bir php dosyasıyla ilişkilendirilmiş olması gerekir. php dosyası bir eklenti içinde değil de harici bir dosya olarak kullanılıyorsa, veritbanı bağlantısını sağlayan php kodları kullanılmalı ve yukarıda verdiğin html kodlarında belirtilen linklerin php dosyasında tanımlanması gerekir.
mesela:
html kodları içindeki
<a href="./viewtopic.php?f=2&t=1053" target="_blank"> Yeni WG Kandırmacası : Tahvil Kazançlarına Büyük NERF </a>

viewtopic.php?f=2&t=1053
kısmı php dosyası içinde tanımlanmalı.
örnek:

'U_VIEW_TITLE'		=> append_sid("{$this->phpbb_root_path}viewtopic.$this->php_ext", 'f=' . $forum_id . '&amp;t=' . $topic_id),				
daha sonra bu linkteki (forum_id, topic_id gibi) değişkenler anahtarlar ile html dosyasına aktarılır.
örnek:
$topic_id değişkenini iletmek için:

'TOPIC_ID'   =>   $topic_id;
html dosyasında da t=1053 yerine t={TOPIC_ID} olmalı.

kısacası, senin yaptığın şekliyle html dosyasındaki linklere tıklandığında tıklayanın siteye giriş yapmış olup olmadığı belli olmayacağı gibi otomatik SID no da devreye girmez.

önerim, bunu bir eklenti ile yapman.
l3oomerangg
Yeni Üye

Ağbi ben bunu Sitemaker eklentisi içinde özel blok tanımlayarak, o bloğun içindeki HTML kodlarının içerisine ekliyorum.

Ekran çıktısı da şu şekilde (kayan yazı efekti ile beraber);

Resim

Bayağı uğraştım ama ortaya çok güzel birşey çıkardım diye düşünüyorum ama okyanusu geçip derede boğulacağım şimdi :)

Dediklerini yapmak için biraz PHP bilgim olması lazım sanırım ama o işte bende yok :) Neyse bakıcaz artık.
Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

Bir şekilde forum id ve topic_id yi veritabanından çekmen lazım.
Bunun için gerekli php yapısını oluşturmak gerekiyor
l3oomerangg
Yeni Üye

Ati10 yazdı: 28 Tem 2020, 21:10 Bir şekilde forum id ve topic_id yi veritabanından çekmen lazım.
Bunun için gerekli php yapısını oluşturmak gerekiyor
PHP içerisinde HTML kodları kullanabiliyoruz ama HTML içerisinde PHP kodlarını kullanamıyoruz anladığım kadarıyla. Dolayısı ile bu sayfanın php yapısında bir sayfa olması gerekiyor doğru mu anladım ağbi ? Ama diyelim ki araştırarak ben bu sayfa yapısın PHP ye çevirdim, fakat bu sefer Sitemaker içerisinde özel bloğun içerisine HTML kodu olarak ekleyemiyorum anladığım kadarıyla.
l3oomerangg
Yeni Üye

Ağbi kafama takılan birşey var. Şimdi biz herhangibir platformda sitemizden bir link paylaşıyoruz. Örnek veriyorum aşağıdaki linki...

https://wotturk.club/viewtopic.php?f=2& ... 2526#p2526

Bu linkte SID yok ve ben bunu Discord'dan atıyorum bir arkadaşa diyelim. Bu linke tıklandığı zaman eğer kullanıcı otomatik oturumu açıksa otomatik olarak girişli olarak konuyu görüyor, tekrar giriş yapmasına gerek yok.

Hatta bu linki başka bir site üzerinden paylaşsak, gene aynı şekilde sitemizde oturumumuz açıksa otomatik oturum açık olarak geliyor. Başka sitede paylaşıldığı zaman SID ekleme gereği yokta, kendi sitemizde link verdiğimizde SID ekleme gereği oluyor, buna kafam basmadı benim :)
l3oomerangg
Yeni Üye

Off bea ağbi ya, ben büyük bir eşşeğim. Ben bu çalışmayı localhostta deniyordum ve linkler oturum vermiyordu. Ama ana foruma koyunca böyle bir sorun olmadı. Şu an linkler normal çalışıyor. Kısacası benim aptallığım seni de meşgul ettim kusura bakma...
Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

l3oomerangg yazdı: 29 Tem 2020, 00:16 Off bea ağbi ya, ben büyük bir eşşeğim. Ben bu çalışmayı localhostta deniyordum ve linkler oturum vermiyordu. Ama ana foruma koyunca böyle bir sorun olmadı. Şu an linkler normal çalışıyor. Kısacası benim aptallığım seni de meşgul ettim kusura bakma...
Sitemaker'ın yönetim panelinden bir html özel Block ekleme özelliği ile html kodu ekliyorsan sorun olmaması lazım. Bunu ben de düşünmedim. Diğer durumlarda session problemi olabilir.

Diğer soruna gelince, Phpbb yazılımında php dosyası içinde html kullanımında bir problem yok. Html dosyasında php kullanımı güvenlik nedeniyle phpbb de izne tabi yapılmış. Site yöneticisi ykp den izin verirse bu da mümkün.
Son olarak html kodlarında verdiğin forum ve topic id leri şu durumda statik. Yani yeni bir topic açıldığında linklerde bu topic id otomatik oluşmaz.
l3oomerangg
Yeni Üye

Ati10 yazdı: 29 Tem 2020, 07:54
Sitemaker'ın yönetim panelinden bir html özel Block ekleme özelliği ile html kodu ekliyorsan sorun olmaması lazım. Bunu ben de düşünmedim. Diğer durumlarda session problemi olabilir.

Diğer soruna gelince, Phpbb yazılımında php dosyası içinde html kullanımında bir problem yok. Html dosyasında php kullanımı güvenlik nedeniyle phpbb de izne tabi yapılmış. Site yöneticisi ykp den izin verirse bu da mümkün.
Son olarak html kodlarında verdiğin forum ve topic id leri şu durumda statik. Yani yeni bir topic açıldığında linklerde bu topic id otomatik oluşmaz.

Benim verdiğim linkler zaten direk konuya bağlantı, o bakımdan statik olmasında bir sıkıntı yok ağbi. Şu an istediğim sistem güzel bir şekilde çalışıyor. Birkaç ufak dokunuş yapılacak CSS üzerinden o kadar. Kurcalaya kurcalaya birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Aslında dediğin gibi şu eklenti yazma olayını çözmem lazım ama önce php'ye biraz geçiş yapmalıyım. Yavaş yavaş birşeyler katmaya çalışıyorum sürekli. CSS de aslında öğrenmem gereken çok şey var. Tabii sıkıntım sadece forum altyapısı değil. Forumun içeriği ile de ben ilgilendiğim için çok yavaş gidiyor. Ama gittiği yere kadar bakalım :)

Ayrıca vakit ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim Atilla ağbi.
Kullanıcı avatarı
Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 »

Rica ederim,
Görsel olarak güzel olmuş
Disable

“PhpBB Tartışma/Araştırma” sayfasına dön