Geçmişimizden - Bugün artık onlar yok

Nostalji olan eşyalar...
tsu
Yeni Kayıtlı

Re: Geçmişimizden - Bugün artık onlar yok

Mesaj gönderen tsu » 27 Şub 2009, 11:34

Emeginize saglık o kadar güzel çalışma ki tesekkür ederim... Ve bende bir kaç tane geçmisimizden suan kullanılmayan bazi resimlerle sayfanızı kullanmak istedim.. umarim sayfanızda yer aldigim için kızmazsiniz... Şimdiden tesekkür ederim yeniden...

-Önceden annanelerimiz evlerinde banyo dolabı olmadığı için diş fırçası,tarak vs. koymak için bunları örürlermiş.

Resim

efdelya
Bizden Biri
İletişim:

Mesaj gönderen efdelya » 27 Şub 2009, 11:47

evett bizim evdede vardı bunlardan

Ati10
Admin
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen Ati10 » 01 Oca 2015, 21:48

ben çocukken tavandan asmalı böyle bir yayığımız vardı... annem bazen bir tas taze yoğurt bazen de ev ekmeğine tereyağ sürüp verme vaadiyle bana yayık işini yıkardı.. önce köyün alt tarafında buz gibi kaynak sudan bakır güğümlerle su taşırdım, yoğurdu yayığa koyduktan sonra üzerine bu doğal soğuk sudan koyup yayığı çalkalamaya başlardım. yaklaşık 20-30 dakikada sürekli olarak salladıktan sonra yayıkta yoğurt ayran olur, üzerinde kat kat tereyağı birikirdi. o taze ayranın ve taze tereyağının tadını özlüyorum şimdi..
Resim
Bir de kuzine sobamız vardı ki onunla neler yapardık neler..
ama ben içinde kestane, patates, kabaklı börek pişirdiğimiz zamanları düşünüyorum şimdi.
Resim
vee günlük giydiğimiz lastik ayakkabılarımız. eğer yalınayak giyilirse ve ayaklar içinde terlerse lastik ayakta kayganlaşır ters dönerdi.
bazen yürürken erik dikenleri lastikten geçip ayağa saplanırdı.
yırtıldığı zaman solüsyon dediğimiz yapıştırıcıyla yamanırdı bir de bunlar..
Resim
bugün artık yoklar..

Disable