Forum Kuralları

forum kuralları
Cevapla
Kullanıcı avatarı
yönetim
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 12
Kayıt: 11 Eki 2006, 19:40

Forum Kuralları

Mesaj gönderen yönetim »

Sevgili üyelerimiz,

Nostaljim ailesinde birlikte güzel ve keyifli anları paylaşmak, eğlenmek, eğlenirken bilgilenmek için buradayız diyorsak, aşağıda belirtilen kurallara uyalım.

Forum Kurallarımız:

Yasaklanmış olan konular:

1) Siyasi ve reklam amaçlı yazılar yazmak, dini yada politik konularda yorum, görüş belirtmek, küfürlü yada hakaret olarak nitelendirilebilecek davranışlarda bulunmak, yazılar yazmak, üçüncü şahısları küçük düşürücü, kışkırtıcı yorumlarda bulunmak...
Not: Dini konularda forum açarken yada mevcut dini içerikli forumlara bilgi aktarırken, tüm bilgilerin Kuran'a yada diğer kutsal kitaplara dayandırılabilir nitelikte olması ve kaynak belirtilmesi gerekmektedir..
2) Daha önce açılan bir foruma benzer içerikli forum açmak. Ayrıca tek bir konu altında ( mesaj sayısını arttırmak amacı ile) ardı ardına mesaj atmak!
Not:
- Konu başlıklarını belirlerken konunun içeriğini ifade edecek şekilde seçmek gerekmektedir.
- Forumlara yazılacak konuların ilgili bölümlere uygun olmasına, ilgisiz başka bölümlere yazılmamasına özen gösterilmelidir.
- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılmaması yönetici yetkisindedir.
- Eğer unuttuğunuz ve mesajınıza eklemek istediğiniz bir şey var ise, bunu mesajınızı düzelterek ilave edebilirsiniz. Aksi takdirde editörlerimizce silinebilir.
3) Özel mesajların ve kişininin özeline giren konuları genele yansıtmak. Bu durum forumlarımızdan uzaklaştırılmanıza neden olabilir.
4) Forumlara sürekli büyük harflerle yazmak. Lütfen küçük harf kullanınız.
5) Admin veya Editör tarafından konunuz kilitlenmiş yada silinmişse, kilitlenen konunun altında silme gerekçesi bildirilmiştir ve kilitlenen konu 24 saat içerisinde forumdan silinmiş olur. Herhangi bir itirazınızda 24 saat geçmeden, bunu Forum'a yansıtmadan( Thread açmadan ) ö.m. yoluyla bölüm moderatörüne yazmanız gerekir.Aksi takdirde açılan konu, cevaplanmadan silinir!
6) Her ne konu olursa olsun, kişiye özel tartışmalara, eleştirilere yön veren konuları Forum'a yazmak.
- Konu bu noktaya geldiğinde özel mesaj ile kişinin kendisi ile tartışılmalıdır.
7) Forumumuzda her türlü sitelerin şifrelerinin paylaşmak.
8) Forumumuzda cracklenmiş program yada keygenleri paylaşmak.
9) Site reklamı veya mesaj ile reklam ve tanıtım yapılabilir ancak, sadece reklam ve tanıtım forumunda bir üye en fazla 1 adet reklam başlığı açabilir ve en fazla 5 adet reklam yapabilir.
imza içinde link olarak belirtilebilir.. örneğin:
http://www.siteadi.com olarak değil de Web Sitem gibi.
kullanacağınız kod şöyle olcaktır:

Kod: Tümünü seç

[url=http://www.sitenizinadi.com]Web Sitem[/url] 
10) İmzalara eklenen bilgilerde aşağıdaki sınırlamaları ihlal etmek:
İmzalara eklenen resimlerin yüksekliği görüntü deformasyonu oluşturmaması ve sitenin hızını yavaşlatmaması için en fazla 120px olmalıdır. İmzalarda site reklamı yapmak amacıyla doğrudan site URL'si yazılmamalıdır.
11) Flood (aynı mesajın ardı adına tekrar gönderilmesi) yapmak.
12) Incest, underage ve illegal siteler istemek, şifresini vermek.
13) Kurallarımızı forumlarda eleştiri konusu yapmak ve sorgulamak.
- Kurallarımızla ilgili eleştiri ve önerileriniz olursa, bunları özel mesaj yada mail yoluyla site yönetimine iletebilirsiniz..
14)Forumlara kurallarımıza aykırı (pornografik ve siyasi içerikli) ve gerilim türü videolar eklemek.
15) Aşağıda belirtilen diğer sınırlamaları ihlal etmek:
Uyulması gereken diğer konularla ilgili açıklamalar:
a) Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek yönetimin veya Editörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
b) Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.
c) Forum kuralları Admin'ler tarafından her zaman değiştirilebilir ve değiştirildikten hemen sonra geçerlidir.
d) Başka bir siteden link verilerek profile eklenen avatarların boyutu en fazla 200*220 olmalıdır.
e) Forward maillerle gelen yazılarda ">>" işaretleri de yazı içine karıştığından, bu tür maillerden gelen yazıları forumlarımıza eklerken ">" işaretlerinin temizlenerek eklenmesi gerekmektedir.
f) Kaydı silinen üyelerimizin forumlarımıza yazdığı mesajlar forumlarımızda kalır.. yada silmek yönetimin takdirindedir. hiç bir üye üyeliğiyle birlikte mesajlarının da silinmesini isteyemez ve bu koşulları baştan kabul etmiş sayılır.
g) Bir üye birden fazla kullanıcı adı almış ise sadece bir tanesini kullanmalıdır. Forumlarımızda birden fazla kullanıcı adıyla yazı yazanlar tespit edildiğinde üyelik kaydı silinir.
h) Üyelik, forumlar ve siteyle ilgili bilgiler ve sorunlar dışında sitenin yöneticilerine ve moderatörlerine özel mesaj göndermeyiniz...
i)) Foruma açıkca mail adresinizi bırakmayınız, gerektiğinde özelden mailinizi bildirin. Bu konu mail güvenliğiniz için son derece önemlidir.
Forum yetkililerinin sizlere daha nitelikli bir forum hizmeti vermesine katkı sağladığınız için teşekkürlerJ

Son güncelleme: 15.10.2016

Yönetim
Cevapla

“Forum Kuralları” sayfasına dön